Slevy 10 %, 15 %, 20 %, 25%, 28 %. Stačí zadat při objednávání slevový kód uvedený na produktové fotografii a sleva se Vám v košíku odečte.

Kdo jsme

Vítejte na pohodlných botkách!

Na našich stránkách najdete ty správné botičky pro Vaše dětičky. Vybíráme jen takové botky, které přináší Vašim dětem pohodlí. To znamená, že nožky Vašich ratolestí mají dostatek prostoru kolem prstíků a jsou dostatečně široké.

foot-886412_1280

Sympatizujeme s barefoot obuví. Barefoot obuv, nebo-li "bosá chodidla" je taková, která simuluje chůzi naboso. Chůze naboso je podle mnoha odborníků zdraví prospěšná. Barefoot obuv se vyznačuje několika základními rysy.

  1. Podrážka je měkká a flexibilní, její tloušťka je maximálně 5 mm
  2. Obuv nemá tvarovanou klenbu
  3. Tato obuv nabízí dostatečný prostor v oblasti prstů
  4. Rozdíl tloušťky podrážky v různých místech boty je nulový (tzn. bez podpadku)  - podrážka je rovnoměrná po celé délce boty
  5. Prsty nejsou zdvižené

 

Pro vývoj dětských nožiček je důležité, aby měly možnost využít prostor v botce pro přirozený vývoj. Noha tak sílí. V barefoot obuvi se noha nedeformuje, protože není utlačována úzkou či příliš krátkou botou. Barefoot obuv se na první pohled liší od běžných bot širokou špičkou, která nabízí právě dostatek prostoru pro prsty a noha tak může přirozeně pracovat. Zároveň nabízí dítěti možnost cítit povrch pod podrážkou a tím nožku stimuluje. Nasadit dítěti tvrdou botu se silnou a tvrdou podrážkou je jako nasadit dítěti sádru. V sádře svaly ochabují. Stejně tak při nošení obuvi se zpevněným kotníkem a tvrdým opatkem. Dáte-li dítěti botku se zpevněným kotníkem a tvrdým opatkem, dáte svalům oporu a nemají důvod přirozeně pracovat a sílit. Z tvrdých podrážek a podpatků navíc mohou vznikat bolesti zad, kyčlí a kolen. Barefoot obuv respektuje tvar nohy i její funkce. Většina dnešních klasických dětských botiček neodpovídá tvarem anatomii dětských nožek (prsty jsou zmačknuty k sobě). Klasická pevná obuv fixuje dětskou nožku a tím ji omezuje v pohybu, což musí být pro děti dost nepříjemné. Podle nás není nic příjemnějšího než hrát si bez bot. 

Zkušenosti rodičů, kteří se rozhodli zvolit pro své děti barefoot obuv ukazují, že jejich děti jsou mnohem aktivnější a obratnější než v klasických botách. Stejně tak zkušenosti týkající se zdraví dětí nosících barefoot obuv jsou pozitivní. Naopak zkušenosti dětí nosících klasické boty mohou být negativní. Po mnoho let se doporučovalo děti obouvat do pevných bot s opatkem, dnes se názory různí. Výsledkem pevných bot může být, že jsou nohy slabé a dysfunkční. V dospělosti dochází k chronickým problémům, bolestem, používání korekčních pomůcek a operacím. Barefoot botky přináší noze pocit pohodlí a možnost zdravě se vyvíjet.

Na našich stránkách naleznete právě takovéto pohodlné botky. Jsou lehké, měkké a navržené tak, aby co nejvíce odpovídaly chůzi naboso.

feet-404674_1280

 

 

Záznamy nebyly nalezeny...